Diyetlerde Püf Noktalar Neler?

Her bayan manken fiziği  olarak bilinen ve çay bardağı denilen ayardaki kıvrımlara sahip olmak ister. Bunun için verdikleri mücadele çok uzun yıllara dayanmaktadır. Korse takmaktan günümüzde mankenlerin kullandığı kusma haplarına kadar farklı türlerden çözümlere başvuran bayanlar, bilinçsizce çabaladıklarında kendilerine zarar vermeye başlamış bu nedenle de tıp dünyası bu duruma müdahale etmek için diyetisyen hekimler yetiştirmeye başlamıştır.

diyet-hatalari

Günümüzde bu hizmeti hastanelerden ücretsiz olarak alabildiğiniz gibi, özel muayenehanelerden de alabilir, sağlıklı şekilde kilo alıp verebilirsiniz. Biliyorsunuz ki zayıflık da şişmanlık kadar sağlığı tehdit etmektedir.

Peki diyet yapma ihtiyacı kadınların genelinde görülen fazla kiloların sebebi nedir? Bir çok kilolu bayanın ortak bir sorunu vardır; kabızlık. Bu sorunla ilgili olarak hep yanlış uygulanan doğal bir tedavi, bitkisel çaylar ile bağırsakların çalışması yöntemi, bağırsaklarınız dolduğunda çay içerek çalıştırmak şeklinde değil, bağırsaklarınız boşaldığı andan itibaren çayın düzenli olarak tüketilmesiyle bağırsaklarınızın çalışmasını sağlayan bir yöntemdir.

Yapılan en büyük yanlış ise, zayıflamak uğruna tamamen aç kalma uygulamasıdır. Bu bedeninizi yorar, hastalıklar için açık kapılar bırakır ve midenize zarar verir.