Diyet İçin Çorba İçin

Uygulanacak olan diyetin diyetisyenler gözetiminde yapılması gerektiğini hepimiz biliriz. Bu tartışmasız bir gerçektir.

Diyetisyenlerin hastalarına (diyet yapacak kişilere) uygulayacağı diyet listesinin başında çorbalar gelir. Bu çorbalar yardımı ile daha hızlı sonuç görme imkânınız olacaktır. Peki, bu çorbalar nelerdir?

havuc-corbasi

Bunların en başında Lahana çorbası gelmektedir. Genel olarak; Lahana çorbası diyeti üç öğün yemek üzerine kurulmuş olup, çok hızlı sonuç aldıran bir çorba türüdür. Fakat çorbanın hazırlanışında kesinlikle yağ kullanılmamalı, bu diyet esnasında şekerli meyvalardan kaçınılmalıdır.

Ayrıca dengeli ve sağlıklı bir diyet için Soğan çorbası veya soğan suyuda vazgeçilmez bir nimettir. Diyetisyeninizin uygun gördüğü takdirde, diyet reçetenizde mutlaka soğan çorbası veya soğan suyu bulunmalıdır. Günlük insan vücudunun ihtiyacı olan krom mineralinin hemen hemen hepsi soğan suyu sayesinde temin edilebilinir.

sogan-corbasi

Düşük kaloriye sahip olan bir başka diyet çorbası da Havuç çorbasıdır. Bu havuç çorbasını yaparken içerisine kereviz, soğan ve sarımsak ta ilave ettiğiniz takdirde çok düşük kalorili bir diyet çorbası haline gelecektir.

Şunu tekrar vurgulamakta fayda var. Bütün bahsedilen bu gıdaları diyetisyeninizin uygun görmesi durumunda tüketmeniz uygun olacaktır.