Akdeniz Diyeti Nasıl Yapılır?

İçerdiği sağlıklı besinler ile sağlıklı bir şekilde zayıflama ve kilo verme olanağı sunan Akdeniz diyeti sağlıklı bir şekilde hızlı kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Uygulanacak olan bu Akdeniz diyeti ile 2 haftada 8 kilo verebilme şansına sahip olursunuz.

akdeniz-diyeti

Akdeniz diyetinin menüsü oldukça zengin ve sağlıklı besinlerle doludur. Bu besinleri şu şekilde sıralayabiliriz: Zeytin, domates, salatalık, ıspanak, elma, ceviz, badem olarak listeleyebiliriz. Sıralamış olduğumuz bu besinler Akdeniz diyetinde orantılı bir şekilde yer almış durumdadır.

Akdeniz diyeti boyunca düzenli olarak günde 1 saat yürüyüş veya egzersiz yapmanız kilo verme hızınız arttıracaktır. Her diyette olduğu gibi Akdeniz diyetinde de en az 2,5 litre su içmekte fayda göreceksiniz. Diyetisyeninizin hazırlayacağı 2 haftada 8 kilo vermenizi sağlayan Akdeniz diyeti menüsünü uyguladığınız sırada tüketilmesinde sakınca görülmeyen bazı içecekler buluınmaktadır. Bu içecekler ıhlamur, adaçayı, yeşil çay, soda ve maden sodasıdır. Bu içecekleri tüketirken şeker ilave etmemelisiniz. Bunların yanı sıra siyah çay ve kahve de tüketebilirsiniz. Fakat siyah çay ve kahve içmenizi çok fazla tavsiye etmiyoruz.